Hodnocení knížek 01

14. srpna 2011 v 21:30 | Zoey |  Hodnocení knížek


1. Harry Potter a Fénixův řád
2. Joanne Kathleen Rowling
3. Albatros
4. 2004
5. Fantasy
6. 789 stran
7. 20. 7. - 3. 8.
8. Harry se již popáté vydává do Bradavic, kde musí překonat řadu překážek; od nové profesorky OPČM Dolores Jane Umbridgeové až po posměchy ze stran studentů i ministerstva, že se Pán Zla vrátil. S těmi, co v něm nevidí pouze lháře založí Brumbálovu Armádu - tajný klub, ve kterém se procvičují v Obraně proti černé magii. Harry zjištuje, že dokáže nahlédnout do Voldemortovy mysli a s pomocí Nitrobrany a Severuse Snapea se tomu snaží bránit. Nakonec skončí na ministerstvu, kde stanou tváří v tvář Smrtijedům a později i Voldemortovi.
9. Moje hodnocení na tuto knížku?? Stejně jako čtyři předchozí a dva následující díly, je tato knížka plná dobrodružství a napětí. Jednou se mi i stalo, že jsem si v obchodě s botama četla, zatím co rodiče vybírali bratrovi boty. Zrovna se tam mluvilo o Smrtijedech. Já jsem pozdvyhla hlavu a kousek ode mě stála arabská žena od hlavy až k patě oděna do černého. V prvních milisekundách jsem si myslela, že na mě kouká jeden ze Smrtijedů. Až takto jsem se dokázala pomožit do Harryho světa. Pátý díl Harryho Pottera čtu již podruhé. Tyto knížky mě nikdy nepřestanou bavit. Jen je mi líto, že J. K. Rowlingová nevydala 8. a více díl (i když někdo tvrdí, že se k tomu chystá).
10. Citát z 303. strany, kdy má Harry po trestu s profesorkou Umbridgeovou: "Když ten večer Harry odcházel z kabinetu profesorky Umbridgeové, byla už skoro půlnoc. Ruka mu nyní krvácela tak, že krev prosakovala šátkem, jímž si ji ovázal. Čekal, že ve společenské místnosti už v tu dobu nikdo nebude, Ron s Hermionou tam však na něj čekali. Potěšilo ho to, zvlášt když zjistil, že Hermiona s ním spíš soucítí a neodsuzuje ho." Vybrala jsem naschvál ten, kde není zádná přímá řeč. Možná to těm, co knihu nečetli trochu ukázalo styl písma Rowlingové (nebo spíše překladatele Pavla Medka).
Knížku boduji jak jinak, než 10 body z 10. Pro mě Potterovské knížky nemají chybu.

Snad se Vám hodnocení líbilo a neodradilo Vás to (moc) :D
Zoey ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs. Mally Mrs. Mally | Web | 15. srpna 2011 v 13:17 | Reagovat

Harry Potter, klasika :D výborné čtení, že ? Jinak znáš Bajky Barda Bedleho ? To je taky pěkná knížka ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.